4 tipy ako na „realitný marketing“ aneb ako vyrástla v B10 interná reklamná agentúra

cajkovska18. 3. 2021 18:12

Zajtra nahodíme 3-izbový byt a v nedeľu inšpiráciu bývania. Interakcie, dosahy, engagement, čo to presne znamená? Aj takéto boli začiatky B10 na sociálnych sieťach.

B - ako byť trendy si nesieme v názve (vtip) a tak sme sa chvalabohu rýchlo spamätali a cielene sme začali budovať svoju značku na sociálnych sieťach ako konkurenčnú výhodu. 


1. Nájdite spôsob, ako sa odlíšiť.

V začiatkoch využívania sociálnych sietí sme neboli jediná realitka na facebooku, dokonca sme neboli ničím extra. V tom čase na všetkých realitných profiloch bol rozdiel len v type uverejnenej nehnuteľnosti. Aj keď sme zo sociálnej siete reálne cítili dopyt, tak sme vedeli, že z dlhodobého hľadiska nám chýba odlíšenie. A tak sme v roku 2016 vytvorili prvú facebookovú stratégiu, kedy sme zverejnené nehnuteľnosti rýmovali a ľudia nám na to veselo reagovali. Neskôr, kedy sme začali cítiť, že našou marketingovou komunikáciou potrebujeme dospieť, sme začali vytvárať prvé cielené marketingové stratégie.


Lady Gaga Compliment GIF


2. Vzdelávajte sa

S odstupom času začali viac využívať sociálne siete aj naši makléri, a tak sme pre zefektívnenie ich práce vypracovali prvé materiály a manuál, ako ich má maklér správne používať. Budovanie svojho mena ako značky a jeho využitie na predaj nehnuteľnosti bolo gro manuálu. Taktiež sme začali vzdelávať náš interný tím marketingovým špecialistom z jednej z najúspešnejších marketingových agentúr na Slovensku. Už len 2 hodiny do týždňa s touto „hlavou“ nás nakopáva poriadne vpred a tieto konzultácie trvajú dodnes. Dnes nás tak aj vďaka Instagramovým príbehom začali spoznávať ako nekonvenčnú realitku s mladým duchom, avšak profesionálnym prístupom.


  baby book story reading GIF


3. Ľudia sú srdce marketingu

Predaj je osobná záležitosť a cítili sme, že autenticitu dosiahneme len vtedy, kedy začneme naše kampane stavať na našich ľuďoch. Zorganizovali sme štáb na fotenie, hodiny vyberali vhodné miesta a vymýšľali sme spôsoby, ako najlepšie zachytiť život pobočiek” a prácu makléra. V tomto období sme začali pociťovať nielen posilnenie značky, ale aj rastúci záujem o prácu makléra cez sociálne siete. S rastúcim počtom kvalitných maklérov, ktorí sa začali profilovať na firemných influencerov, začali narastať aj nároky od kolegov na firemný obsah. 


4. Nebojte sa rozrastať

V našich marketingových začiatkoch sme mali interne jedného marketingového pracovníka. Vymýšľať stratégie, vytvárať kreatívny obsah a správne využívať nástroje na propagáciu nielen pre firemný profil, ale aj pre developerské projekty bol impulz k rozšíreniu tímu. Lebo veľa muziky za veľa peňazí dosiahnete len kvalitnou štruktúrou tímu, kde bude mať každý jasne stanovenú svoju rolu a úlohy, ktoré nedokáže tím stíhať delegovať na freelancera. 


expand sign language GIF by Sign with Robert


Dnes sa tešíme, že sme si v rámci B10 vytvorili malú marketingovú agentúru a okrem B10 stratégie pokrývame interne celý marketingový proces developerských a investičných projektov. Ak chcete lepšie spoznať našu prácu, sledujte nás na našom FACEBOOKOVOM a INSTAGRAMOVOM profile.